Jungtinės Valstijos uždraudė Venesuelos prezidentui skristi per jų oro erdvę

September 20, 2013
By HRL

Autorius: Mindaugas Peleckis

JAV noras valdyti pasaulį, atrodo, neturi ribų. Šįsyk Jungtinių Valstijų valdžios taikiklyje atsidūrė dar vienos Pietų Amerikos šalies prezidentas. Venesuelos prezidentui Nicolás Maduro Morosui, skridusiam į Kiniją, JAV uždraudė kirsti amerikiečiams priklausančio Puerto Riko oro erdvę. Tai patvirtino Venesuelos užsienio reikalų ministras Elías José Jaua Milano, pranešė RT.
E. J. J. Milano tai pavadino „agresijos aktu“. „Tai dar vienas Šiaurės Amerikos imperializmo prieš Bolivaro respubliką agresijos aktas. Jokių argumentų, kodėl skrydis per JAV oro erdvę buvo uždraustas, amerikiečiai nepateikė“, – sakė ministras.
Po šio eilinio JAV akibrokšto Bolivijos prezidentas Juanas Evo Moralesas Ayma pareiškė, kad paduos JAV į teismą dėl nusikaltimų žmonijai.
„Noriu pranešti, kad mes rengiame teisinį ieškinį prieš Baracką Obamą, kuriame pasmerksime jį dėl nusikaltimų žmonijai“, – sakė Bolivijos vadovas spaudos konferencijoje Bolivijos Santa Kruzo mieste.
J. E. M. Ayma JAV prezidentą tiesiai pavadino „nusikaltėliu“, kuris pažeidinėja tarptautinę teisę.
Solidarizuodamasi su Venesuela, Bolivija ketina kreiptis į tarptautinį teismą. Taip pat Bolivijos prezidentas sušaukė skubų Lotynų Amerikos ir Karibų šalių bendrijos (Comunidad de Estados Latinoamericanos y Caribeños, CELAC) susitikimą, kuriame būtų diskutuojama tai, ką Venesuela pavadino „Šiaurės Amerikos imperializmo įbauginimo ir agresijos aktu“.
Bolivijos prezidento manymu, CELAC narės, kurių yra 33, atšauks savo ambasadorius iš JAV. Taip pat ketinama boikotuoti būsimą susitikimą Jungtinėse Tautose.
„Jungtinėms Valstijoms negalima leisti tęsti vykdyti tokios įbauginimo politikos, kad net prezidentų skrydžiai būtų draudžiami“, – akcentavo J. E. M. Ayma.
ekspertai.eu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fondation Princesses de Croÿ et Massimo Lancellotti - 10 Rue Faider - 1060 Bruxelles - Belgique - Droit de réponse: postmaster@droitfondamental.eu

Free counter and web stats